مسئولیت های اجتماعی

Average rating: 5, based on 5 with 189000 reviews

مسئولیت های اجتماعی

مسئولیت های اجتماعی

در سراسر جهان، شرکت‌های بسیاری هستند که تمایل به توسعه پایدار داشته و علاوه بر حرکت در جهت توسعه اقتصادی،  رویکردهای بسیاری را در حوزه مسئولیت اجتماعی و فرهنگ سازی انجام می دهند. شرکت انتقال داده های آسیاتک نیز به عنوان برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور، همگام با این سیر جهانی، با الگو برداری از برترین شرکت‌های بین‌المللی، بهره‌گیری از استراتژی‌های کلان و بر اساس فرآیندهای ارتباطات و مدیریت فرهنگی و اجرای مسئولیت های اجتماعی خود پس از تشکیل کمیته های فرهنگ سازمانی و مسئولیت های اجتماعی در واحد روابط عمومی برنامه‌ریزی بلند مدت خود را برای طرح ریزی و اجرای پروژه های مختلف در این راستا انجام می دهد و در این راه گام برداشته است.

کمپین ها

حمایت از موسسات خیریه و عام المنفعه

پس از برگزاری جلسه کمیته مسئولیت‌های اجتماعی آسیاتک در ابتدای سال 96 شناسایی مراکز خیریه و عام المنفعه در دستور کار این شرکت قرار گرفت و از میان آنها موسساتی که به خوشنامی برند کمک کرده و سابقه‌ی بهتری نسبت به دیگر موسسات دارند انتخاب و جهت همکاری با آن‌ها تمهیدات لازم در نظر گرفته شد.
لیست موسساتی که شرکت آسیاتک نسبت به تامین پهنای باند اینترنت، کمک‌های نقدی و همکار‌ی‌های مختلف با آنها اقدام نموده است به شرح ذیل می‌باشد:

 

< /div>

حمایت از فعالیت های زیست محیطی

حمایت از مسابقات دوچرخه سواری اردبیل

شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در راستای افزایش میزان سطح رضایت جامعه از عملکرد اجتماعی و در جهت حفاظت از محیط‌زیست، پس از شناسایی موقعیت‌ها و فعالیت‌های مختلف در این زمینه در کمیته فرهنگ‌سازی و مسئولیت‌های اجتماعی نسبت به حمایت از رويداد پاکسازی ساحل اقدام نمود . این رویداد به مناسبت روز جهاني نلسون ماندلا در ساحل فرح آباد شهر ساری استان مازندران در تاریخ ششم شهریور ۱۳۹۶برگزار شد و در آن بیش از دو و نيم هکتار از سطح ساحل توسط شرکت کنندگان از زباله پاکسازی شد. مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد به همراه یکصد نفر از فعالان سازمان های مردم نهاد در این رویداد حضور داشتند.

 

پاکسازی ساحل دریای خزر

در راستای فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه، حفاظت از محیط زیست و حمایت از ورزش مسابقات انتخابی دوچرخه سواری استان اردبیل با حمایت رسمی آسیاتک و با شعار " با سرعت نور برانید همچون آسیاتک" در تاریخ ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۶ برگزار شد. این مسابقات با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راه و اورژانس استان اردبیل و در مسافتی به طول ۷۰ کیلومتر برگزار شد.
در پایان این مسابقات شرکت آسیاتک در راستای مسئولیت های اجتماعی و تقویت زیرساخت های ورزش کشور جوایزی به برندگان اول تا پنجم اهدا کرد.

 

 

حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری

حمایت از ساخت فیلم کوتاه استشهاد

همواره حمایت از پروژه های هنری در سالیان گذشته توسط شرکت آسیاتک انجام شده است. در همین راستا با توجه به موضوع این فیلم کوتاه که در رابطه با فرهنگ سازی "اهدای عضو" در سطح جامعه می باشد و بررسی های صورت گرفته در رابطه با حضور این فیلم در جشنواره های مختلف، شرکت انتقال داده های آسیاتک نسبت به حمایت از ساخت این فیلم اقدام نمود. فیلم کوتاه "استشهاد" به نویسندگی و کارگردانی سجاد داغستانی با حمایت شرکت آسیاتک در جشنواره های فیلم کوتاه تهراه، جشنواره فیلم 100 و جشنواره فیلم پاسارگاد شرکت کرده است.

 

حمایت از فروش آثار هنرمندان در سایت آرتیبیشن

پس از بررسی های انجام شده در کمیته فرهنگ سازمانی شرکت آسیاتک این شرکت در راستای حمایت از هنرمندان و آثار هنری ارزشمندشان، تخفیف ویژه مختص مشترکین آسیاتک برای خرید محصولات گالری آنلاین آرتیبیشن در نظر گرفته شد.
گفتنی است کاربران آسیاتک می توانستند با استفاده از این تخفیف در سال 96 از گالری آنلاین آرتیبیشن با هزاران اثر هنری تایید شده خرید کنند.

 

 

PUBLIC WIFI

 

آسیاتک با هدف تسهیل ارتباطات درون جامعه، ارقاءخدمات عمومی در جامعه و افزایش سطح رضایتمندی اجتماعی اقدام به توسعه شبکه دسترسی عمومی PUBLIC WIFI نموده است.یکی از مهم ترین فعالیت های شرکت انتقال داده های آسیاتک در راستای فرآیند مسئولیت های اجتماعی که در سال ۹۵ و ۹۶ جاری انجام داده است، بررسی و شناسایی مراکز بزرگ اعم از فرودگاه ها، مراکز خرید و غیره جهت ارائه اینترنت رایگان به مراجعه کنندگان این مراکز در قابل طرح PUBLIC WIFI بوده است.

 

در حال حاضر این سرویس در مراکز و اماکن ذیل دایر می باشد:

 

 

 

فرودگاه بین المللی امام خمینی
فرودگاه مهرآباد
مجتمع تجاری کورش
راه آهن تهران
مجتمع تجاری مگامال تهران
فرودگاه اردبیل
فرودگاه اصفهان
فرودگاه اهواز
فرودگاه یزد
فرودگاه مشهد
فرودگاه بین المللی بندرعباس
راه آهن تبریز
راه آهن مشهد
مرکز تجاری ستاره یزد
مرکز تجاری الهیه
و...
 
 
لیست مراکز تحت پوشش
 

حمایت از همایش ها، سمینارها، کنفرانس ها و نمایشگاه های داخلی و خارجی

در سال 96 پس از تهیه لیستی از رویدادهایی که در طول سال برگزار خواهند شد و بررسی و شناسایی همایش‌ها، سمینارها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه های داخلی و خارجی مختلف در کمیته مسئولیت های اجتماعی، در راستای افزایش سطح رضایت جامعه و فرایند مسئولیت‌های اجتماعی، شرکت انتقال داده‌های آسیاتک نسبت به حمایت از رویدادهای ذیل اقدام نموده است:

 • جشنواره ملی رسانه های دیجیتال سفیران سلامت
 • نمایشگاه رسانه های دیجیتال
 • نمایشگاه مطبوعات
 • همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات
 • همایش ایران ناگ
 • همایش معماری اردبیل
 • بزرگداشت روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه
 • کنگره Top hpc
 • و ...

 

حمایت از فعالیت های مذهبی

حمایت از مسجد صفا

از دیگر فعالیت هایی که در راستای حمایت از فعالیت های مذهبی در سال 96 توسط شرکت آسیاتک انجام شده است می توان به حمایت از مسجد صفا در تهران و ارائه پهنای باند اینترنت به این مجموعه که فعالیت های بسیار خوبی در زمینه های مختلف فرهنگی و مذهبی انجام می دهد اشاره کرد.

ارائه ماسک به زائرین اربعین

در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت انتقال داده های آسیاتک و حضور و حمایت هر ساله از فعالیت های مذهبی مختلف در سال 96 نیز این هدف در دستور کار کمیته مسئولیت های اجتماعی آسیاتک قرار گرفت. به جهت تحقق این هدف پس از شناسایی نیازهای مرتبط با راهپیمایی بزرگ اربعین توجه به لزوم حفاظت از سلامت زائرین بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. بر همین اساس رویکرد ارائه ماسک به زائرین در مسیر پیاده روی اربعین امسال در دستور کار قرار گرفته و پس از هماهنگی های انجام شده، در این مراسم تعداد 50000 عدد ماسک خریداری و به زائرین تقدیم گردید.

 

حمایت از فعالیت های ورزشی

حمایت از رقابت های قهرمانی لیگ بوچیا

معلولان برای خودشان دنیایی دارند، گاهی پر از درد و رنج، اما در عین حال بسیاری از آنان راه غلبه بر مشکلات را یافته‌اند و کارها را به شیوه خودشان انجام می‌دهند. حمایت از این عزیزان همواره از سرلوحه‌های مسئولیت اجتماعی شرکت آسیاتک در سال‌های اخیر بوده است. برای بسیاری از آنان ورزش یکی از اولویت‌های مهم زندگی است. پس از بررسی رشته‌های ورزشی این عزیزان در کمیته مسئولیت‌های اجتماعی شرکت آسیاتک مشخص گردید تعداد زیادی از رشته‌های ورزشی بین معلولان و افراد سالم مشترک است اما در این بین برخی از رشته‌ها مختص معلولان طراحی شده است. از آن جمله می‌توان به رشته «بوچیا» اشاره کرد. در همین راستا  از دیگر فعالیت‌های بسیار خوبی که شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در جهت فرایند مسئولیت‌های اجتماعی خود و افزایش سطح رضایت‌مندی جامعه انجام داده است می‌توان به حمایت مادی و معنوی از مسابقات معلولین بوچیا که توسط فدراسیون جانبازان و معلولین برگزار شد اشاره کرد.بوچیا Boccia  نوعی ورزش تفریحی- توپی است که افراد دارای معلولیت شدید می‌توانند تا سطح قهرمانی در کشور و مسابقات برون مرزی آن را ادامه دهند‌.

 

حمایت از تیم فولاد خوزستان

با توجه به لزوم حمایت ازورزش، قشر جوان، اهمیت این دسته از جامعه و همچنین جایگاه فوتبال در سطح جامعه و با توجه به اینکه باشگاه فوتبال فولاد خوزستان در تمام این سال ها سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در حوزه توسعه فوتبال پایه نموده است، این باشگاه پس از بررسی تیم‌های مختلف در کمیته مسئولیت‌های اجتماعی به عنوان مهمترین اولویت همکاری در سال جاری انتخاب گردید.
در مرحله بعد پس از انتخاب تیم فولاد خوزستان، نسبت به هماهنگی و برگزاری جلسات با مدیران باشگاه اقدام شده و بعد از توافقات اولیه قرارداد همکاری با این باشگاه امضا و شرکت آسیاتک نسبت به حمایت مالی و معنوی، ارائه پهنای باند و سرویس ویژه اینترنت پر سرعت به این باشگاه و کارکنان کارخانه فولاد خوزستان اقدام نمود. این حمایت از سال 95 آغاز شده و در سال 96 نیز ادامه دارد.

 

 

حمایت از رسانه داخلی

شرکت آسیاتک همواره در این سال‌ها به جهت حمایت از رسانه‌های داخلی کوشا بوده و فعالیت‌های مختلفی را اعم از ایجاد شرایط ویژه نگهداری محتوای رسانه‌های مختلف در دیتاسنترهای خود بوجود آورده است. در همین راستا کمیته مسئولیت‌های اجتماعی شرکت انتقال داده‌های آسیاتک در ابتدای سال جاری اقدام به شناسایی رسانه‌های مختلف داخلی نمود و به جهت حمایت از آنها با ارائه خدمات ویژه اعم از ارائه پهنای باند و ایجاد شرایط بسیار خوب جهت استفاده از دیتاسنتر آسیاتک برای آنها اقدام به همکاری با این رسانه‌ها نمود. ازجمله رسانه‌هایی که در حال حاضر شرکت آسیاتک به حمایت از آنها می‌پردازد می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 

حمایت از استارت آپ ها

با توجه به بررسی های انجام شده جهت ایجاد بخش های جدید حمایتی توسط روابط عمومی شرکت آسیاتک حمایت از استارتاپ ها در ابتدای سال جاری جزو موضوعاتی

بود که در کمیته مسئولیت های اجتماعی جهت حمایت های گسترده به روش های مختلف مورد توجه و در دستور کار قرار گرفت. در این راستا شرکت انتقال داده های

آسیاتک در سال جاری اقدام به حمایت از رویدادهای ذیل پرداخت:

 •     استارت آپ ویکند دانشگاه علوم پزشکی تهران
 •     استارت آپ هلال احمر اردبیل
 •     استارت آپ ایده تا عمل دانشگاه آزاد

تجلیل از مشتریان وفادار

به جهت نیل به هدف افزایش وفاداری و رضایتمندی مشتریان در سال جاری برنامه ریزی برای طراحی و اجرای پروژه ای با محوریت تجلیل از مشتریان آسیاتک در دستور کار قرار گرفت و پس از برگزاری جلسات مختلف با دپارتمان کسب و کار پروژه ای با عنوان "تجلیل از مشتریان وفادار" طرح ریزی و اجرا گردید. در این پروژه پس از انتخاب مشتریانی که بیش از 10 سال مشترک آسیاتک هستند هماهنگی های لازم جهت حضور نماینده واحد برند و گروه فیلمبرداری در محل زندگی این عزیزان انجام گرفت. در این پروژه به مشتریان وفادار آسیاتک 100 گیگ اینترنت رایگان و امکان استفاده از یک فرصت استخدامی در شرکت آسیاتک به عنوان هدیه تقدیم شد.

 

حمایت از اقشار خاص

با توجه به رسالت کمیته مسئولیت های اجتماعی شرکت آسیاتک در زمینه ایجاد بستر مناسب برای حمایت از  گروه‌ها و اقشار خاص در سطح جامعه، در سال 96 پس از تشکیل جلسه در این کمیته مصوب گردید افراد و گروه ها با مشخصات خاص در سطح جامعه شناسایی شده و نسبت به ارائه خدمات رایگان به ایشان و حمایت از آن ها اقدام گردد. در همین راستا از حمایت های انجام شده در سال 96 می توان به حمایت آسیاتک از نمایشگاه ارائه آثار بانوان کارآفرین در استان اردبیل، حمایت از کوتاه قدترین مرد ایران و طرح ریزی و اجرای کمپین برای باز شدن یک گره اشاره کرد. این نمایشگاه در مرداد ماه سال جاری به مدت 5 روز برگزار گردید.

 

 

روابط عمومی شرکت انتقال داده های آسیاتک آماده ی ارائه هرگونه مشاوره و Benchmark به شرکت ها و سازمان ها در رابطه با طرح ریزی و اجرای پروژه های مسئولیت اجتماعی می باشد.