اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک

Average rating: 5, based on 5 with 189000 reviews

اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک

 

اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک

اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک

رئیس مجلس هفتم:
فناوری اطلاعات هم یک فرصت است و هم یک تهدید
فناوری اطلاعات هم یک فرصت است و هم یک تهدید که باید با هوشمندی از تهدیدها کم کنیم و فرصت ها را در اختیار بگیریم.
دکتر غلامعلی حداد عادل رییس مجلس هفتم در مراسم اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک با تبریک به اعضای هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت به خاطر انتخاب آن به عنوان یک شرکت موفق در عرصه فناوری اطلاعات، گفت:من و نسل من به دورانی تعلق داریم که هنوز رایانه هنوز اختراع نشده بود به یاد دارم در سال 1344 که تازه صحبت از اختراع رایانه بود، چیزی که امروز ته یک ساعت و یا یک خودکار جا می گیرد در آن زمان در یک اتاق جا می گرفت و ما برای کار کردن با کامپیوتر حداقل باید یک دوره کامل برنامه نویسی را یاد می گرفتیم و حدود 6 ماه  زمان صرف می کردیم.
وی با بیان اینکه اهمیت اتفاقی که در دنیا افتاده برای ما معلوم است، گفت:بشر از اغاز زندگی بر روی زمین با اختراعات و ابداعات زیادی روبه رو بوده که همه آنها سرنوشت ساز بوده مانند اختراع آتش، چرخ، صفر در ریاضیات و از آن مهمتر خط برای ماندگار کردن فکر و اندیشه و اختراع تلگراف بی سیم بود که اگر تلگراف نبود انگلیسی ها نمی توانستند با 5 هزار کارمند هندوستان را سالها تحت استثمار خود داشته باشند. بسیاری از حوادث سیاسی ما در دوران قاجار که به استثمار انگلیس مربوط می شود به این علت بود که ایران سر راه انگلیس به هند بود وجایگاه تلگراف خانه در ادبیات دوران قاجار و در موضع سیاسی قاجار تایید کننده تاثیر این اختراع در سیاست آن زمان است.
وی در ادامه عظیم تر و تحول آفرین ترین اتفاقی که در دوران کنونی روی داده است را فضای مجازی و دنیای فناوری اطلاعات دانست و گفت: بدون شک دنیای آینده در همه شئون ابعاد دنیای امروز فرق خواهد داشت چه بخواهیم و چه نخواهیم دنیا عوض شده و خواهد شد چرا که در هر شان و شئون زندگی بشر نگاه می کنیم می بینیم فناوری اطلاعات آن را چگونه دگرگون کرده .
وی افزود: چه کسی فکر می کرد کتاب جای خود را به چیز دیگر بدهد امروزه در دانشگاه هایی مانند دانشگاه  تبریز اگر200 هزار جلد کتاب خطی در کتابخانه وجود دارد و 800 هزار کتاب در کتابخانه دیجیتالی آن موجود است.
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با اشاره به اینکه عالم رسانه، آموزش،سرگرمی ها و بازی ها به کلی دگرگون شده گفت: با این فضا های ارتباطاتی که در دنیا بوجود آمده گویی به سمتی پیش می رویم که همه افراد بشر به منزله یک ذهن می شوند و همه اذهان با هم در تبادل اطلاعات به یک مغز جهانی تبدیل شده اند و نشانه های آن امروز در تجارت، سیاست هم بر کسی پوشیده نیست.
حداد عادل در ادامه بیان داشت:در عالم اخلاق هم می دانید با این دنیای مجازی و فضای مجازی چه تهدیدهایی بوجود آمده  و از نظر امنیتی هم ملاحظه می کنید که چقدر قدرت ها برروی آن حساب می کنند اما در کنار همه این واقعیات، یک واقعیت بزرگ در عرصه تجارت، بازرگانی و خدمات رسانی به جوامع وجود دارد که نمی توان منکر آن شد. ما نمی توانیم این واقعیت را انکار کنیم و نمی توانیم در مقابل واقعیت فضای مجازی منفعل باشیم و آن را رها کنیم.
رییس مجلس رئیس مجلس هفتم با بیان اینکه بگوییم چون این اتفاق در دنیا افتاده پس هر اتفاقی که بعد از آن نیز روی می دهد از دست ما خارج است تئوری غلطی است، گفت: باید اصل این واقعیت را به عنوان یک امکان قبول کنیم و با آن فعالانه و هوشمندانه برخورد کنیم، استفاده صحیح کنیم و تا جایی که می توانیم جلوی سوء استفاده ها را هم بگیریم. فناوری اطلاعات هم یک فرصت است و هم یک تهدید با هوشمندی می توانیم از تهدیدها کم کنیم و فرصت ها را در اختیار بگیریم.    
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی در ادامه افزود:بازرگانی و خدمات رسانی شان مهمی از فناوری اطلاعات است و عرصه جهانی پیدا کرده شما بهتر از من می دانید مثلا در هند به دلیل تقابل ساعتی با آمریکا، کارهایی که آمریکایی ها موقع  خواب نمی توانند انجام دهند را انجام می دهند و این برای آنها بازار کار وسیعی در تولید انواع نرم افزار شده است .
حداد عادل با اشاره به اینکه کشور ما هم باید در حوزه سخت افزار و هم نرم افزار باید فعال باشد، اظهار داشت: بخصوص برای جوانان و نوجوانان هم از نظر اخلاقی باید هوشیار باشیم و هم از نظر امنیتی، بازرگانی و خدمات رسانی.
وی در پایان گفت: کشور ما درشرایطی که دشمن سعی می کند با انواع تحریم ها اشتغال را در آن کم کند و مخصوصا برای تحصیلکرده ها بازار کار نداشته باشد به همت بلندی نیاز است تا در مقابل این موانع بیاستیم و برای ارتقا هم محتاج شرکت های بخش خصوصی هستیم که به لحاظ کمی و کیفی قدرت رقابت با شرکت های مشابه خود در منطقه و جهان ایجاد کنند.
تحریم داخلی در 5 سال گذشته شرکت های PAP را تحت تاثیر قرار داد
محمد علی یوسفی زاده مدیر عامل شرکت آسیاتک درمراسم اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک با به فال نیک گرفتن اینکه امسال دهمین سال شکل گیری شرکت های PAP همزمان شده با انتخاب شرکت آسیاتک به عنوان برترین شرکت ارایه دهنده اینترنت پرسرعت و روز جهانی ارتباطات، گفت: انتخاب رتبه برتر با درجه سوم شاید برای برخی از دوستان جای سوال باشد با این حال روش ارزیابی و ارزشگذاری از سوی وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر اساس مدل های جهانی کیفی بومی سازی شده هرساله اجرا می شود و این همان روشی است که شرکت آسیاتک برای ارتقاء نمایندگانش در مدل های تعالی کیفی انتخاب کرده است.
وی گفت:امسال برای اولین بار جایزه AQA را برای نمایندگان برگزار کرده ایم و بنا داریم برای رشد مدل های تعالی در سطح کشور خصوصا در صنعت IT و حوزه فناوری ارتباطات که پایه تمام کارهای جامعه است، پیش بریم.
وی برتر شدن آسیاتک با تندیس برنزین را ابتدای راه مجموعه آسیاتک دانست و دست یافتن به تندیس سیمین و زرین و رسیدن به امتیازات بالاتر در مدل های ارزیابی را از اهداف مهم در سالهای آینده برشمرد و گفت:از الزامات رسیدن به این مهم پایبند بودن به مدل های سیستم است.
یوسفی زاده با اشاره به برنامه ریزی های آسیاتک در سال 93 که از مهمترین اهداف برنامه 5 ساله این شرکت است گفت: یکی از مهمترین گام های ما در سال جدید مقابله با مهمترین اتفاقات صنعت IT است که بهتر است از آن به عنوان تحریم داخلی یاد کنیم چرا  در حوزه فناوری و دسترسی به اینترنت پرسرعت شرکت های PAP به شدت در 4 الی 5 سال گذشته تحت  تحریم بودند و همین باعث شد شرکت های خصوصی نتوانند از تمام توان ، دانش نیروی جوان و دانش خود را پیشرفت  کشور درست استفاده کنند.
وی گفت: در این سال ها شرکت های فعال در این حوزه به نوعی با عملکرد جزیره ای توانستند به این سطح از توسعه برسند بنابراین وقت آن است که هوشمندانه حرکت کنیم و ارتباط و تعامل خود را هرروز با مراکز مخابراتی حتی کوچکترین مرکز مخابراتی کشور بیشتر کنیم تا بتوانیم همراه با توسعه، جایگاه خوبی در این صنعت داشته باشیم.
مدیر عامل آسیاتک بازنگری و تمدید پروانه شرکت های PAP بعد از 10 سال را نقطه عطفی برای شرکت های ندا دانست و گفت: شرکت های فعال در این حوزه تلاش کردند با رایزنی با سازمان تنظیم مقررات؛ تکنولوژی جدید و راه جدید رو برای گذر از تحریم های داخلی پیدا کنند و تا پایان سال فضای کاری جدید برای استفاده از تکنولوژی های جدیدی که به شرکت های PAP داده می شود این شرایط را فراهم می کند تا فضایی که در این سال ها ساخته شده چندین برابر افزایش یابد.
وی به یکی از ضعف های آسیاتک در این سالها یعنی برند سازی اشاره کرد و گفت:ظرف چند سال گذشته تمرکز ما برروی زیرساخت ها و ایجاد راه های کیفی برای شرکت بود؛ اما امسال برنامه ریزی برروی برندسازی انجام شده و بزودی از این پروژه رونمایی می شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
افزایش سرمایه گذاری در بخش ICT به 3 تا 3.5 برابر
محمد رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در مراسم اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک حفظ همه جوانب امنیتی، اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی فضای مجازی؛ برای حفظ استقلال، کار، اقتصاد و فرهنگ ایران را از اولویت ها دانست و اظهار کرد: ما باید به دنیا ثابت کنیم که اگر در دنیا را به روی ما ببندند خود ایران یک دنیا است؛ ولو اینکه ما را تحت تحریم های سخت تر از این قرار دهند.
وی با اشاره به سند چشم اندازتوسعه که براساس پتانسیل های کشور، فناوری ها را در اولویت قرار داده است و  یکی از مهمترین این فناوری ها ICT است، گفت: به خاطر ضرورت ایجاد اشتغال پذیری بالا؛ بعد از ابلاغ سند چشم انداز قرار بود ایران در آسیا و منطقه اول رتبه اول را در حوزه فناوری اطلاعات بدست آورد و نسبت به سایرین پیشتاز باشد که در عمل جمع بندی آن با محوریت بخش خصوصی برای فعالیت بود .
عارف در ادامه افزود:اگر فعالیت در حوزه ICT دولتی باشد قطعا نمی توانیم به اهدافمان برسیم و این در اصل 44 و توسعه بخش خصوصی در زیرساخت و با سیاستی که رهبری ابلاغ کرد تا در همه زمینه خصوصی ها ورود کنند،دیده شد. چرا که تا به حال  سرمایه گذاری بخش دولتی امکان پاسخ به همه نیازهای ICT را نمی داد و ارزش افزوده بالایی در این حوزه پیدا نمی شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بهترین دانشجویان علاقه مند به فعالیت در حوزه ICTرا در کشور داریم گفت: ما براین باوریم که شرایط برای فعالیت بخش خصوصی در کشور و منطقه مهیا است و می توانیم در منطقه پیشتاز شویم. در این میان وظیفه دولت فراهم کردن سازو کار لازم است و امیدواریم دولت در کنار بخش خصوصی ICT را به جایگاه اصلی خود برگرداند.
وی گفت: ضرورت دارد شرایط برای بخش خصوصی در وهله اول برای تحقق اهداف برنامه های توسعه و پیشرفت و در وهله دوم به بازار منطقه تسهیل شود چرا که بازار خوبی در منطقه وجود دارد و ما می توانیم با توجه به مزیت منابع انسانی و راهکار هایی که اندیشیده شده در حوزه ICT منطقه پیشرفت داشته باشیم و ظیفه دولت فراهم آوردن ابزار و ساز و کار لازم است به همین علت  دولت به جای رقابت با بخش خصوصی باید فضای رفاقتی و حمایتی در این بخش دنبال کند.
عارف گفت:سیاست های پولی ابلاغ شده این راه را در رفتار دولت نشان می دهد و ما امیدواریم دولت در کنار بخش خصوصی با حمایت هایی که انجام می دهد بخش ICT به جایگاه واقعی خود برسد. آمار موجود در کشور علیرغم همه پتانسیل ها و وضعیت نیروی انسانی که داریم، در مقایسه با دنیا متاسفانه جای نگرانی دارد.
وی سهم ICT در تولید ناخالص داخلی ایران را زیر 2درصد دانست و گفت:سهم ICT در تولید ناخالص کشور در حال حاضر 1.7 یا 1.8 درصد است در حالی که متوسط سهم ICT در کشورهای منطقه بالای 6 درصد است و اگر ما بخواهیم متوسط منطقه را کسب کنیم باید سرمایه گذاری در بخش ICT را  به 3 تا 3.5 برابر افزایش بدهیم. این نشان می دهد که هنوز راه طولانی در پیش داریم برای اینکه ICT در جایگاه خودش که در سند چشم انداز و جایگاهی که در سیاست های کلی تدوین شده، برسد. بنابراین انتظار ما این است که با مشارکت بخش غیر دولتی و محوریت دولت ICT در جایگاه خودش قرار بگیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت:در سالهای آینده در ارتباط با فارغ التحصیلان دانشگاهی با مشکلات جدی اشتغال آنها مواجه خواهیم بود و یکی از بخش هایی که می تواند این مشکل را حل کند بخش ICT  است هم اشتغالزایی در داخل بخش و هم تاثیری که این بخش بر سایر بخش ها دارد که این امر نیاز تلاش بخش خصوصی و هم حمایت دولت و ایجاد تسهیلات بیشتر برای این بخش می تواند پیشتازی خود در ارتباط با فناوری های صاحب اولویت نشان دهد.  
کسب رتبه برترین شرکت خصوصی PAP افتخار ما است
حسین علیمحمدی معاونت کسب وکار شرکت آسیاتک در اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک زمان را تنها گوهری دانست که به هیچ وجه قابل برگشت و بازیافت نیست وی با بیان اینکه افزایش بهره وری از زمان یکی از اهداف صنعت ارتباطات است،گفت:باید بدانیم ما در مجموعه ای فعالیت می کنیم که هدف والا و بزرگی دارد که همان بهبود کیفیت زندگی مردم بکمک تکنولوژیهای ارتباطی است.
معاونت کسب وکار شرکت آسیاتک صنعت ارتباطات را ابزاری در جهت ساده ترکردن دسترسی به افکار و تجربیات دیگران  و ارتقای دانش و فهم بشری  دانست .
علیمحمدی ماموریت آسیاتک را تامین شبکه دسترسی و مجوز آن را PAP دانست و گفت: ما تامین کننده شبکه دسترسی هستیم و زیرساخت ارتباط را می سازیم ، چشم انداز شرکت هم برترین شرکت خصوصی در ایران و منطقه است و امروز خدا را شکر می گوییم که همزمان با روز 27 اردیبهشت (روز جهانی ارتباطات) آسیاتک توانست در ایران  به رتبه برترین شرکت خصوصی در این حوزه دست پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته ساختارسازی های زیادی در آسیاتک اتفاق افتاده از جمله ارتقاء دانش و توانمندیهای سرمایه های انسانی، رویه مند شدن امور مختلف و توسعه شبکه فنی و بخصوص ساختار فروش ، امروز به یمن حضور 6 هزار عاملیت فروش و پشتیبانی در خانواده آسیاتک شاهد کسب جایگاه برترین شرکت ارائه دهنده اینترنت پرسرعت در کشور هستیم و این جز با تلاش همه این عزیزان حاصل نگردیده است.
معاونت کسب وکار شرکت آسیاتک رسیدن به این نقطه را خیلی بعید ندانست و افزود:چالش هایی که برای رسیدن به این مهم وجود دارد که اصلی ترین آن میزان اعتماد است چرا که همیشه در مدیریت، فروش و کسب و کار باید با خریدار ایجاد اعتماد کرد چرا که درک متقابل؛ شیوه برخورد مناسب ،داشتن نظم در زندگی و حتی ابعاد زندگی خصوصی امروزه به کسب و کار و فروش ورود پیدا کرده است.
وی توجه همکاران به قوانین کسب و کار و قوانین بالاسری که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت های مخابراتی و سایر مراجع قانونی وضع شده و در کشور وجود دارد را مهم دانست .
وی در ادامه افزود:امسال با محصول جدید به اسم DSL BOX اولین بار در کشور یک خدمت را به یک محصول تبدیل کرده ایم و بزودی شاهد ارائه این محصول در بازار خواهیم بود.
وی به ضرورت هم افزایی میان کسب و کارهای مختلف اشاره کرد و گفت: ما سه کسب و کار در آسیاتک داریم : اینترنت پرسرعت، خدمات دیتا سنتر و پهنای باند اختصاصی  که هم افزایی ایجاد شده در میان دیتا سنتر و پهنای باند و ADSL باعث شده امروز تنها شرکتی باشیم که در کشور کار ملی انجام داده و سرورهای زیادی را به ایران منتقل کرده  و در عین حال این امکان برای کاربرانشان فراهم شده تا از سرعت بالاتری نسبت به سایر پرووایدرها برخوردار شوند.
وی در پایان گفت:امروز در سه گروه از عاملیتهای آسیاتک  تجلیل و تشکر می شود گروه اول تمام عزیزانی هستند که در این مراسم حاضر شده اند و به تمام شماره مشتری های آنها  یک میلیون ریال شارژ رایگان می دهیم، گروه بعدی دوستانی هستند که توانسته اند در مدل جایزه کیفیت آسیاتک  ( AQA ) براساس خود اظهاری در رتبه بندی شرکت آسیاتک به درجه اهتمام و اشتهار برسند، گروه سوم عاملین فروش و پشتیبان هستند که در فروش براساس برآیند فروش سال 92 حائز رتبه شده اند که  از آنها تجلیل می شود.
ربودن گوی سبقت با گسترش خدمات
شفیعی سهامدار شرکت آسیاتک نیز در این مراسم با بیان اینکه به حمدالله روزهای سخت را پشت سر گذاشتیم و امروز شاهدیم تعداد نمایندگان مان از 6 هزار نفر عبور کرده و این افتخار بزرگی است که امیدواریم با برنامه هایی که نه تنها مقام رتبه اولی را حفظ کنیم بلکه سریعتر و زودتر از دیگران در حوزه ارایه خدمات حرکت کنیم تا فاصله مان را با سایر رقبا خیلی بیشتر شود، گفت: امیدواریم روزی آمار کاربران شرکت آسیاتک به بالای سه میلیون برسد و فاصله ما با سایر شرکت ها روزبه روز بیشتر شود تا بتوانیم گوی سبقت را با گسترش خدمات از سایر رقبا بربایم.
آسیاتک دارای بزرگترین شبکه فروش در میان شرکت های PAP
رضا خمیس آبادی مدیر امور نمایندگان شرکت آسیاتک نیز در این مراسم ضمن تبریک کسب رتبه اول شرکت های PAP در سال 92، گفت: این موفقیت را به همه دوستانی که در سال گذشته، در کنار ما و همراه بودند و کمک کردند که این مهم محقق شود را تبریک گفته و امیدوارم در سالی که پیش رو داریم ادامه این روند کامل شود.
وی با بیان اینکه همه می دانند فروش قلب تپنده هر سازمانی است و شبکه فروش هم مویرگ های حیاتی آن است،گفت:ما درآسیاتک بیش از6 هزار عامل فروش داریم  و به جرات می توان گفت بزرگترین شبکه فروش را در سطح کشور در میان شرکت های فعال در این حوزه را داریم.
مدیر امور نمایندگان شرکت آسیاتک گفت:اگر بخواهم در زمینه فروش گزارش مختصری ارایه بدهم باید گفت در سال 92 توانستیم با کمک عزیزان برنامه فروش خود را110  درصد محقق کنیم که این مهم را مدیون همه نمایندگان هستیم که در کل کشور به ما کمک کردن.
وی گفت:نکته ای که لازم است گفته شود این است که برخی نمایندگان آسیاتک در شهرهای کوچک و حتی روستاها سرویس دهی دارند و امروز برنامه ای داریم تا از نمایندگانی که در سال گذشته در برخی شاخص ها سرآمد بودند تقدیر و تشکر کنیم.

 

اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک
اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک
Product rating: 4.5 out of 5 with 4857 ratings
تاریخ خبر : ۱۳۹۳/۰۳/۰۴

اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک

رئیس مجلس هفتم:
فناوری اطلاعات هم یک فرصت است و هم یک تهدید
فناوری اطلاعات هم یک فرصت است و هم یک تهدید که باید با هوشمندی از تهدیدها کم کنیم و فرصت ها را در اختیار بگیریم.
دکتر غلامعلی حداد عادل رییس مجلس هفتم در مراسم اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک با تبریک به اعضای هیات مدیره و مدیر عامل این شرکت به خاطر انتخاب آن به عنوان یک شرکت موفق در عرصه فناوری اطلاعات، گفت:من و نسل من به دورانی تعلق داریم که هنوز رایانه هنوز اختراع نشده بود به یاد دارم در سال 1344 که تازه صحبت از اختراع رایانه بود، چیزی که امروز ته یک ساعت و یا یک خودکار جا می گیرد در آن زمان در یک اتاق جا می گرفت و ما برای کار کردن با کامپیوتر حداقل باید یک دوره کامل برنامه نویسی را یاد می گرفتیم و حدود 6 ماه  زمان صرف می کردیم.
وی با بیان اینکه اهمیت اتفاقی که در دنیا افتاده برای ما معلوم است، گفت:بشر از اغاز زندگی بر روی زمین با اختراعات و ابداعات زیادی روبه رو بوده که همه آنها سرنوشت ساز بوده مانند اختراع آتش، چرخ، صفر در ریاضیات و از آن مهمتر خط برای ماندگار کردن فکر و اندیشه و اختراع تلگراف بی سیم بود که اگر تلگراف نبود انگلیسی ها نمی توانستند با 5 هزار کارمند هندوستان را سالها تحت استثمار خود داشته باشند. بسیاری از حوادث سیاسی ما در دوران قاجار که به استثمار انگلیس مربوط می شود به این علت بود که ایران سر راه انگلیس به هند بود وجایگاه تلگراف خانه در ادبیات دوران قاجار و در موضع سیاسی قاجار تایید کننده تاثیر این اختراع در سیاست آن زمان است.
وی در ادامه عظیم تر و تحول آفرین ترین اتفاقی که در دوران کنونی روی داده است را فضای مجازی و دنیای فناوری اطلاعات دانست و گفت: بدون شک دنیای آینده در همه شئون ابعاد دنیای امروز فرق خواهد داشت چه بخواهیم و چه نخواهیم دنیا عوض شده و خواهد شد چرا که در هر شان و شئون زندگی بشر نگاه می کنیم می بینیم فناوری اطلاعات آن را چگونه دگرگون کرده .
وی افزود: چه کسی فکر می کرد کتاب جای خود را به چیز دیگر بدهد امروزه در دانشگاه هایی مانند دانشگاه  تبریز اگر200 هزار جلد کتاب خطی در کتابخانه وجود دارد و 800 هزار کتاب در کتابخانه دیجیتالی آن موجود است.
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی با اشاره به اینکه عالم رسانه، آموزش،سرگرمی ها و بازی ها به کلی دگرگون شده گفت: با این فضا های ارتباطاتی که در دنیا بوجود آمده گویی به سمتی پیش می رویم که همه افراد بشر به منزله یک ذهن می شوند و همه اذهان با هم در تبادل اطلاعات به یک مغز جهانی تبدیل شده اند و نشانه های آن امروز در تجارت، سیاست هم بر کسی پوشیده نیست.
حداد عادل در ادامه بیان داشت:در عالم اخلاق هم می دانید با این دنیای مجازی و فضای مجازی چه تهدیدهایی بوجود آمده  و از نظر امنیتی هم ملاحظه می کنید که چقدر قدرت ها برروی آن حساب می کنند اما در کنار همه این واقعیات، یک واقعیت بزرگ در عرصه تجارت، بازرگانی و خدمات رسانی به جوامع وجود دارد که نمی توان منکر آن شد. ما نمی توانیم این واقعیت را انکار کنیم و نمی توانیم در مقابل واقعیت فضای مجازی منفعل باشیم و آن را رها کنیم.
رییس مجلس رئیس مجلس هفتم با بیان اینکه بگوییم چون این اتفاق در دنیا افتاده پس هر اتفاقی که بعد از آن نیز روی می دهد از دست ما خارج است تئوری غلطی است، گفت: باید اصل این واقعیت را به عنوان یک امکان قبول کنیم و با آن فعالانه و هوشمندانه برخورد کنیم، استفاده صحیح کنیم و تا جایی که می توانیم جلوی سوء استفاده ها را هم بگیریم. فناوری اطلاعات هم یک فرصت است و هم یک تهدید با هوشمندی می توانیم از تهدیدها کم کنیم و فرصت ها را در اختیار بگیریم.    
رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی در ادامه افزود:بازرگانی و خدمات رسانی شان مهمی از فناوری اطلاعات است و عرصه جهانی پیدا کرده شما بهتر از من می دانید مثلا در هند به دلیل تقابل ساعتی با آمریکا، کارهایی که آمریکایی ها موقع  خواب نمی توانند انجام دهند را انجام می دهند و این برای آنها بازار کار وسیعی در تولید انواع نرم افزار شده است .
حداد عادل با اشاره به اینکه کشور ما هم باید در حوزه سخت افزار و هم نرم افزار باید فعال باشد، اظهار داشت: بخصوص برای جوانان و نوجوانان هم از نظر اخلاقی باید هوشیار باشیم و هم از نظر امنیتی، بازرگانی و خدمات رسانی.
وی در پایان گفت: کشور ما درشرایطی که دشمن سعی می کند با انواع تحریم ها اشتغال را در آن کم کند و مخصوصا برای تحصیلکرده ها بازار کار نداشته باشد به همت بلندی نیاز است تا در مقابل این موانع بیاستیم و برای ارتقا هم محتاج شرکت های بخش خصوصی هستیم که به لحاظ کمی و کیفی قدرت رقابت با شرکت های مشابه خود در منطقه و جهان ایجاد کنند.
تحریم داخلی در 5 سال گذشته شرکت های PAP را تحت تاثیر قرار داد
محمد علی یوسفی زاده مدیر عامل شرکت آسیاتک درمراسم اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک با به فال نیک گرفتن اینکه امسال دهمین سال شکل گیری شرکت های PAP همزمان شده با انتخاب شرکت آسیاتک به عنوان برترین شرکت ارایه دهنده اینترنت پرسرعت و روز جهانی ارتباطات، گفت: انتخاب رتبه برتر با درجه سوم شاید برای برخی از دوستان جای سوال باشد با این حال روش ارزیابی و ارزشگذاری از سوی وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بر اساس مدل های جهانی کیفی بومی سازی شده هرساله اجرا می شود و این همان روشی است که شرکت آسیاتک برای ارتقاء نمایندگانش در مدل های تعالی کیفی انتخاب کرده است.
وی گفت:امسال برای اولین بار جایزه AQA را برای نمایندگان برگزار کرده ایم و بنا داریم برای رشد مدل های تعالی در سطح کشور خصوصا در صنعت IT و حوزه فناوری ارتباطات که پایه تمام کارهای جامعه است، پیش بریم.
وی برتر شدن آسیاتک با تندیس برنزین را ابتدای راه مجموعه آسیاتک دانست و دست یافتن به تندیس سیمین و زرین و رسیدن به امتیازات بالاتر در مدل های ارزیابی را از اهداف مهم در سالهای آینده برشمرد و گفت:از الزامات رسیدن به این مهم پایبند بودن به مدل های سیستم است.
یوسفی زاده با اشاره به برنامه ریزی های آسیاتک در سال 93 که از مهمترین اهداف برنامه 5 ساله این شرکت است گفت: یکی از مهمترین گام های ما در سال جدید مقابله با مهمترین اتفاقات صنعت IT است که بهتر است از آن به عنوان تحریم داخلی یاد کنیم چرا  در حوزه فناوری و دسترسی به اینترنت پرسرعت شرکت های PAP به شدت در 4 الی 5 سال گذشته تحت  تحریم بودند و همین باعث شد شرکت های خصوصی نتوانند از تمام توان ، دانش نیروی جوان و دانش خود را پیشرفت  کشور درست استفاده کنند.
وی گفت: در این سال ها شرکت های فعال در این حوزه به نوعی با عملکرد جزیره ای توانستند به این سطح از توسعه برسند بنابراین وقت آن است که هوشمندانه حرکت کنیم و ارتباط و تعامل خود را هرروز با مراکز مخابراتی حتی کوچکترین مرکز مخابراتی کشور بیشتر کنیم تا بتوانیم همراه با توسعه، جایگاه خوبی در این صنعت داشته باشیم.
مدیر عامل آسیاتک بازنگری و تمدید پروانه شرکت های PAP بعد از 10 سال را نقطه عطفی برای شرکت های ندا دانست و گفت: شرکت های فعال در این حوزه تلاش کردند با رایزنی با سازمان تنظیم مقررات؛ تکنولوژی جدید و راه جدید رو برای گذر از تحریم های داخلی پیدا کنند و تا پایان سال فضای کاری جدید برای استفاده از تکنولوژی های جدیدی که به شرکت های PAP داده می شود این شرایط را فراهم می کند تا فضایی که در این سال ها ساخته شده چندین برابر افزایش یابد.
وی به یکی از ضعف های آسیاتک در این سالها یعنی برند سازی اشاره کرد و گفت:ظرف چند سال گذشته تمرکز ما برروی زیرساخت ها و ایجاد راه های کیفی برای شرکت بود؛ اما امسال برنامه ریزی برروی برندسازی انجام شده و بزودی از این پروژه رونمایی می شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
افزایش سرمایه گذاری در بخش ICT به 3 تا 3.5 برابر
محمد رضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در مراسم اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک حفظ همه جوانب امنیتی، اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی فضای مجازی؛ برای حفظ استقلال، کار، اقتصاد و فرهنگ ایران را از اولویت ها دانست و اظهار کرد: ما باید به دنیا ثابت کنیم که اگر در دنیا را به روی ما ببندند خود ایران یک دنیا است؛ ولو اینکه ما را تحت تحریم های سخت تر از این قرار دهند.
وی با اشاره به سند چشم اندازتوسعه که براساس پتانسیل های کشور، فناوری ها را در اولویت قرار داده است و  یکی از مهمترین این فناوری ها ICT است، گفت: به خاطر ضرورت ایجاد اشتغال پذیری بالا؛ بعد از ابلاغ سند چشم انداز قرار بود ایران در آسیا و منطقه اول رتبه اول را در حوزه فناوری اطلاعات بدست آورد و نسبت به سایرین پیشتاز باشد که در عمل جمع بندی آن با محوریت بخش خصوصی برای فعالیت بود .
عارف در ادامه افزود:اگر فعالیت در حوزه ICT دولتی باشد قطعا نمی توانیم به اهدافمان برسیم و این در اصل 44 و توسعه بخش خصوصی در زیرساخت و با سیاستی که رهبری ابلاغ کرد تا در همه زمینه خصوصی ها ورود کنند،دیده شد. چرا که تا به حال  سرمایه گذاری بخش دولتی امکان پاسخ به همه نیازهای ICT را نمی داد و ارزش افزوده بالایی در این حوزه پیدا نمی شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بهترین دانشجویان علاقه مند به فعالیت در حوزه ICTرا در کشور داریم گفت: ما براین باوریم که شرایط برای فعالیت بخش خصوصی در کشور و منطقه مهیا است و می توانیم در منطقه پیشتاز شویم. در این میان وظیفه دولت فراهم کردن سازو کار لازم است و امیدواریم دولت در کنار بخش خصوصی ICT را به جایگاه اصلی خود برگرداند.
وی گفت: ضرورت دارد شرایط برای بخش خصوصی در وهله اول برای تحقق اهداف برنامه های توسعه و پیشرفت و در وهله دوم به بازار منطقه تسهیل شود چرا که بازار خوبی در منطقه وجود دارد و ما می توانیم با توجه به مزیت منابع انسانی و راهکار هایی که اندیشیده شده در حوزه ICT منطقه پیشرفت داشته باشیم و ظیفه دولت فراهم آوردن ابزار و ساز و کار لازم است به همین علت  دولت به جای رقابت با بخش خصوصی باید فضای رفاقتی و حمایتی در این بخش دنبال کند.
عارف گفت:سیاست های پولی ابلاغ شده این راه را در رفتار دولت نشان می دهد و ما امیدواریم دولت در کنار بخش خصوصی با حمایت هایی که انجام می دهد بخش ICT به جایگاه واقعی خود برسد. آمار موجود در کشور علیرغم همه پتانسیل ها و وضعیت نیروی انسانی که داریم، در مقایسه با دنیا متاسفانه جای نگرانی دارد.
وی سهم ICT در تولید ناخالص داخلی ایران را زیر 2درصد دانست و گفت:سهم ICT در تولید ناخالص کشور در حال حاضر 1.7 یا 1.8 درصد است در حالی که متوسط سهم ICT در کشورهای منطقه بالای 6 درصد است و اگر ما بخواهیم متوسط منطقه را کسب کنیم باید سرمایه گذاری در بخش ICT را  به 3 تا 3.5 برابر افزایش بدهیم. این نشان می دهد که هنوز راه طولانی در پیش داریم برای اینکه ICT در جایگاه خودش که در سند چشم انداز و جایگاهی که در سیاست های کلی تدوین شده، برسد. بنابراین انتظار ما این است که با مشارکت بخش غیر دولتی و محوریت دولت ICT در جایگاه خودش قرار بگیرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت:در سالهای آینده در ارتباط با فارغ التحصیلان دانشگاهی با مشکلات جدی اشتغال آنها مواجه خواهیم بود و یکی از بخش هایی که می تواند این مشکل را حل کند بخش ICT  است هم اشتغالزایی در داخل بخش و هم تاثیری که این بخش بر سایر بخش ها دارد که این امر نیاز تلاش بخش خصوصی و هم حمایت دولت و ایجاد تسهیلات بیشتر برای این بخش می تواند پیشتازی خود در ارتباط با فناوری های صاحب اولویت نشان دهد.  
کسب رتبه برترین شرکت خصوصی PAP افتخار ما است
حسین علیمحمدی معاونت کسب وکار شرکت آسیاتک در اولین همایش جایزه کیفیت AQA و تجلیل از نمایندگان شرکت انتقال داده های آسیاتک زمان را تنها گوهری دانست که به هیچ وجه قابل برگشت و بازیافت نیست وی با بیان اینکه افزایش بهره وری از زمان یکی از اهداف صنعت ارتباطات است،گفت:باید بدانیم ما در مجموعه ای فعالیت می کنیم که هدف والا و بزرگی دارد که همان بهبود کیفیت زندگی مردم بکمک تکنولوژیهای ارتباطی است.
معاونت کسب وکار شرکت آسیاتک صنعت ارتباطات را ابزاری در جهت ساده ترکردن دسترسی به افکار و تجربیات دیگران  و ارتقای دانش و فهم بشری  دانست .
علیمحمدی ماموریت آسیاتک را تامین شبکه دسترسی و مجوز آن را PAP دانست و گفت: ما تامین کننده شبکه دسترسی هستیم و زیرساخت ارتباط را می سازیم ، چشم انداز شرکت هم برترین شرکت خصوصی در ایران و منطقه است و امروز خدا را شکر می گوییم که همزمان با روز 27 اردیبهشت (روز جهانی ارتباطات) آسیاتک توانست در ایران  به رتبه برترین شرکت خصوصی در این حوزه دست پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته ساختارسازی های زیادی در آسیاتک اتفاق افتاده از جمله ارتقاء دانش و توانمندیهای سرمایه های انسانی، رویه مند شدن امور مختلف و توسعه شبکه فنی و بخصوص ساختار فروش ، امروز به یمن حضور 6 هزار عاملیت فروش و پشتیبانی در خانواده آسیاتک شاهد کسب جایگاه برترین شرکت ارائه دهنده اینترنت پرسرعت در کشور هستیم و این جز با تلاش همه این عزیزان حاصل نگردیده است.
معاونت کسب وکار شرکت آسیاتک رسیدن به این نقطه را خیلی بعید ندانست و افزود:چالش هایی که برای رسیدن به این مهم وجود دارد که اصلی ترین آن میزان اعتماد است چرا که همیشه در مدیریت، فروش و کسب و کار باید با خریدار ایجاد اعتماد کرد چرا که درک متقابل؛ شیوه برخورد مناسب ،داشتن نظم در زندگی و حتی ابعاد زندگی خصوصی امروزه به کسب و کار و فروش ورود پیدا کرده است.
وی توجه همکاران به قوانین کسب و کار و قوانین بالاسری که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت های مخابراتی و سایر مراجع قانونی وضع شده و در کشور وجود دارد را مهم دانست .
وی در ادامه افزود:امسال با محصول جدید به اسم DSL BOX اولین بار در کشور یک خدمت را به یک محصول تبدیل کرده ایم و بزودی شاهد ارائه این محصول در بازار خواهیم بود.
وی به ضرورت هم افزایی میان کسب و کارهای مختلف اشاره کرد و گفت: ما سه کسب و کار در آسیاتک داریم : اینترنت پرسرعت، خدمات دیتا سنتر و پهنای باند اختصاصی  که هم افزایی ایجاد شده در میان دیتا سنتر و پهنای باند و ADSL باعث شده امروز تنها شرکتی باشیم که در کشور کار ملی انجام داده و سرورهای زیادی را به ایران منتقل کرده  و در عین حال این امکان برای کاربرانشان فراهم شده تا از سرعت بالاتری نسبت به سایر پرووایدرها برخوردار شوند.
وی در پایان گفت:امروز در سه گروه از عاملیتهای آسیاتک  تجلیل و تشکر می شود گروه اول تمام عزیزانی هستند که در این مراسم حاضر شده اند و به تمام شماره مشتری های آنها  یک میلیون ریال شارژ رایگان می دهیم، گروه بعدی دوستانی هستند که توانسته اند در مدل جایزه کیفیت آسیاتک  ( AQA ) براساس خود اظهاری در رتبه بندی شرکت آسیاتک به درجه اهتمام و اشتهار برسند، گروه سوم عاملین فروش و پشتیبان هستند که در فروش براساس برآیند فروش سال 92 حائز رتبه شده اند که  از آنها تجلیل می شود.
ربودن گوی سبقت با گسترش خدمات
شفیعی سهامدار شرکت آسیاتک نیز در این مراسم با بیان اینکه به حمدالله روزهای سخت را پشت سر گذاشتیم و امروز شاهدیم تعداد نمایندگان مان از 6 هزار نفر عبور کرده و این افتخار بزرگی است که امیدواریم با برنامه هایی که نه تنها مقام رتبه اولی را حفظ کنیم بلکه سریعتر و زودتر از دیگران در حوزه ارایه خدمات حرکت کنیم تا فاصله مان را با سایر رقبا خیلی بیشتر شود، گفت: امیدواریم روزی آمار کاربران شرکت آسیاتک به بالای سه میلیون برسد و فاصله ما با سایر شرکت ها روزبه روز بیشتر شود تا بتوانیم گوی سبقت را با گسترش خدمات از سایر رقبا بربایم.
آسیاتک دارای بزرگترین شبکه فروش در میان شرکت های PAP
رضا خمیس آبادی مدیر امور نمایندگان شرکت آسیاتک نیز در این مراسم ضمن تبریک کسب رتبه اول شرکت های PAP در سال 92، گفت: این موفقیت را به همه دوستانی که در سال گذشته، در کنار ما و همراه بودند و کمک کردند که این مهم محقق شود را تبریک گفته و امیدوارم در سالی که پیش رو داریم ادامه این روند کامل شود.
وی با بیان اینکه همه می دانند فروش قلب تپنده هر سازمانی است و شبکه فروش هم مویرگ های حیاتی آن است،گفت:ما درآسیاتک بیش از6 هزار عامل فروش داریم  و به جرات می توان گفت بزرگترین شبکه فروش را در سطح کشور در میان شرکت های فعال در این حوزه را داریم.
مدیر امور نمایندگان شرکت آسیاتک گفت:اگر بخواهم در زمینه فروش گزارش مختصری ارایه بدهم باید گفت در سال 92 توانستیم با کمک عزیزان برنامه فروش خود را110  درصد محقق کنیم که این مهم را مدیون همه نمایندگان هستیم که در کل کشور به ما کمک کردن.
وی گفت:نکته ای که لازم است گفته شود این است که برخی نمایندگان آسیاتک در شهرهای کوچک و حتی روستاها سرویس دهی دارند و امروز برنامه ای داریم تا از نمایندگانی که در سال گذشته در برخی شاخص ها سرآمد بودند تقدیر و تشکر کنیم.

 

 
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی