ADSL

Average rating: 5, based on 5 with 189000 reviews

ADSL

ADSL

سرویس حجمی چیست؟

سرویس هایی که دارای حجم مشخص در سرعت و مدت زمان معین باشند سرویس حجمی نامیده میشوند. چنانچه مشترک بر روی سرویس های حجمی قرار داشته باشد سرعت سرویس ایشان بسته به کشش خط تلفن ممکن است کمتر از سرعت اسمی سرویس باشد. 

شایان ذکر است مشترکین در بازه زمانی استفاده از بسته ویژه در هر ماه از حداقل ۱۵ گیگ ترافیک (حداقل ۵ گیگ ترافیک بین الملل و ۱۰گیگ ترافیک داخلی) با توجه به مدت زمان سرویس برخوردار خواهند بود.

" جهت یاد آوری : لازم به ذکر است استفاده از بسته های ویژه ، در صورت دارا بودن حجم اصلی سرویس قابل استفاده می باشد . (در صورتی که حجم باقیمانده سرویس صفر باشد ، امکان استفاده از بسته ویژه  وجود ندارد و عملاً سرویس غیر فعال می باشد که جهت فعالسازی در صورت وجود روز باقیمانده ، مشترک باید اقدام به خرید حجم نماید.)"

سرویس غیر حجمی چیست؟

برای اولین بار از سمت سازمان رگولاتوری سرویس هایی تحت عنوان سرویس های "غیر حجمی" تدوین شده که موضوع آن تفکیک استفاده از آی پی های داخلی با خارجی می باشد.  این نوع از سرویس ها که با عنوان "سرویس های بین المللی" نامگذاری شده اند کلا در چهار سطح سرعتی ۱، ۲، ۴ و ۸ مگابیت برثانیه تعیین شده اند و مبنای نامگذاری آنان بعنوان سرویس های غیر حجمی، خصوصیات متفاوت آنها با سرویس های حجمی می باشد. در ارائه سرویس های غیرحجمی، ارائه دهنده اینترنت موظف به ارائه سرویس برابر با سرعت اسمی می باشد. همچنین مشترک پس از اتمام حجم قبل از اتمام دوره ناگزیر به خرید حجم اضافه به مبلغ۱۵،۰۰۰ ریال می باشد. این حالت حتی برای سرویس هایی که بصورت چندماهه طراحی گردیده اند نیز اجرا میشود.

سرویس نامحدود چیست؟

سرویس هایی هستند که دارای محدودیت حجمی نبوده، لیکن سرعت آنها بر اساس حداقل حجم تبادل درنظر گرفته شده تضمین می شوند. به عنوان مثال چنانچه سرویس نامحدود از ۵۱۲ تا ۲۰۴۸ و با حداقل حجم تبادل ۳۶ گیگ در ماه باشد،  روزانه ۱.۲گیگ حجم با سرعت ۲مگ و برای استفاده بیشتر از آن با سرعت ۵۱۲کیلوبیت  سرویس دهی می شود.

آی پی ثابت 

  • به ازای هر IP ثابت ماهیانه ۵.۰۰۰ تومان محاسبه می گردد.
  •  
  • IP اختصاصی به صورت تک IP و یا ۴، ۸ و ۱۶ تایی قابل ارائه می باشد.
  •  
  • نصب فیزیکی
  • دستگاه تلفن خود را از پریز تلفن جدا کنید.
  • اسپلیتر را از قسمت Lineمانند شکل زیر به پریز تلفن وصل نمایید.
  • دستگاه گوشی تلفن خود را به خروجی Phoneاسپلیتر متصل کنید.
  • مودم خود را به خروجی Modemاسپلیتر متصل نمایید.
  • مودم را نیز با توجه به نوع آن (LANیا USB) به سیستم خود (پورت LANیا پورت USBسیستم ) وصل کنید.

یکی از ویژگی های مودم های ADSL،تقسیم طیف فرکانسی یک خط تلفن به دو بخش مستقل با مشخصات متمایز می باشد که این دو بخش به مکالمات تلفنی (POTS) و تبادل دیتا اختصاصی دارند. به این ترتیب کاربران اداری دارنده مودم های ADSLقادر به استفاده همزمان از خط تلفن خود خواهند بود، بدون آنکه اختلالی در فرایند ارسال و دریافت دیتا ایجاد کنند.
مودم های ADSL۲، علاوه بر این،امکان برقراری ارتباطات صوتی از طریق تکنیکی موسوم به «صدای کانالیزه شده بر روی (CVODSL DSL) » را فراهم می کند.
.
با استفاده از تکنیک CVODSLصوت به صورت دست نخورده و بدون تبدیل باقی می ماند و سرویس دهنده قادر خواهد بود تا ۴ خط تلفنی را بر روی یک خط ADSL۲ایجاد کند.

استفاده dsl  و انتقال داده به كمك سيم هاي تلفن يكي از آسان ترين راههاي انتقال داده و دسترسي به شبكه جهاني است علاوه بر آن مي توان به خدمات ديگري اعم از انتقال صوت ، انتقال تصوير ، ويديو كنفرانس و تلويزيون اينترتي بهره جست .

نکته :در شرایطی که از بیشتر از یک دستگاه تلفن روی خط ADSL  خود استفاده می کنید و یا  Caller IDجدا و یا دستگاه فکس روی خط ADSL  خود دارید، به ازای هر یک از این دستگاه ها حتما یک اسپلیتر جداگانه تهیه کنید و دستگاه مورد نظر را به خروجی phoneآن وصل نمائید.

توجه : دقت کنید که دوشاخه ای که سیم متصل شده به اسپلیتر از طریق آن به پریز تلفن وصل می شود، دارای کیت ضد برق نباشد. در چنین شرایطی تنها هنگامی که تلفن مشغول است(مثل هنگامی که گوشی تلفن را برداشته اید) اتصال شما به اینترنت برقرار است. این نوع دو شاخه را با دوشاخه معمولی تعویض کنید و همچنین در صورتی که از صفربند تلفن استفاده می کنید آن را حتما بعد از اسپلیتر و به قسمت Phoneآن وصل نمائید.

اینترنت پرسرعت +ADSL۲ آسیاتک

 ADSL يا همان (Asymmetric Digital Subscriber Line) فناوري است كه براي برقراري ارتباط پرسرعت و بدون قطعي با اينترنت ، طراحي  و در اختيار كاربران اداری شرکت انتقال داده های آسیاتک قرار گرفته است. با بهره گيري از اين فناوري كاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از يك خط تلفن ، به صورت دائم و با سرعتي بالا به اينترنت متصل شوند.
در توضيح اين فناوري و استفاده ۲ منظوره از يك خط تلفن بايد گفت ، اساس اين فناوري استفاده از فضاي خالي سيم هاي مسي تلفن است .بدين ترتيب كه سيم مسي تلفن  همانند لوله است كه هنگام استفاده از تلفن  براي مكالمه هاي صوتي ، تنها قسمت اندكي از فضاي آن به كار گرفته و مشغول مي شود بدين صورت به سادگي مي توان از فضاي خالي آن براي انتقال داده ها بهره گرفت .
در توضيح آن بايد گفت كاربران نيازي به استفاده از تجهيزات خاص و پيچيده اي ندارند و تنها با يك مودم adsl و يك تفكيك كننده (splitter) مي توانند به سادگي به اين فناوري دست پيدا كنند. جهت استفاده همزمان از صوت و ديتا لازم است فركانسهاي گفته شده از هم تفكيك گردد. براي اين منظور از اسپليتر استفاده ميگردد.
Adsl  در واقع نوعي از dsl  ها مي باشد كه ارتباط يا همان فركانس هاي قابل دسترسي نامتقارن بوده و سرعت دريافت داده ها  به مراتب بيشتر از ارسال آنها خواهد بود و از آنجا كه سيگنال بر روي كابل هاي تلفن معمولي مسافت زيادي را نمي توانند طي كنند adsl در فواصل اندك قابل استفاده است كه معمولا كمتر از ۵ كيلومتر مي باشد در adsl معمولي نرخ ارسال داده از ۱۲۸ كيلو بيت بر ثانيه آغاز شده و در فاصله ۱/۵ كيلومتر (۵۰۰۰ فوت ) از دفتر مركزي يا پايانه اصلي،تا ۸ مگابيت بر ثانيه افزايش مي يابد. حداقل نرخ دريافت داده نيز ۶۴ كيلو بيت بر ثانيه مي باشد كه معمولا به ۱۲۸ يا ۲۵۶ كيلو بيت بر ثانيه نيز مي رسد. گفتني است كه در فناوري +adsl۲ آسياتك سرعت انتقال داده بالاتر از adsl و مسافت قابل پوشش آن نيز بيشتر است در اين روش سرعت دسترسي به اينترنت تا ۳ برابر بيشتر از روش adsl  مي باشد. بدين منظور كه سرعت download داده ها adsl،Mb/s۸ و در روش +adsl۲ حداكثر Mb/s۲۵ يعني بيش از ۳ برابر مي باشد نكته ديگر در فناوري +adsl۲  آسياتك امكان ارائه خدمات به مشتركين تا مسافت ۸ كيلومتر امكان پذير مي باشد.

 

 

جهت مشاهده لیست سایت های نیم بها اینجا کلیک کنید .

خرید مودم

خرید و تمدید سرویس